Predstavljanje knjige „Hrvatsko-španjolski rječnk“ izv. prof. dr. sc. Ivane Lončar, voditeljice Centra za strane jezike

U srijedu, 10. svibnja 2023. u Svečanoj dvorani Sveučilišta, u sklopu XV. dana iberskih jezika i kultura, bit će predstavljene knjige „Gramatika španjolskog jezika“ izv. prof. dr. sc. Marka Kapovića i „Hrvatsko-španjolski rječnik“ izv. prof. dr. sc. Ivane Lončar.

Profesorica Lončar, nastavnica Odjela za hispanistiku i iberske studije i voditeljica Centra za strane jezike, napisala je prvi je rječnik većeg obujma u hrvatsko-španjolskoj dvojezičnoj leksikografiji i najpotpuniji hrvatsko-španjolski rječnik objavljen u Hrvatskoj. Donosi oko 65.000 natuknica i 5.200 frazeoloških jedinica.

Rječnik je prije svega namijenjen studentima španjolskog jezika i književnosti te prevoditeljima s hrvatskog na španjolski jezik, a zbog specifične leksikografske obrade polaznoga jezika mogu ga koristiti i izvorni govornici španjolskoga koji žele naučiti hrvatski jezik.

Pozivamo Vas da nam se pridružite na predstavljanju rječnika, u srijedu 10. svibnja 2023. te da popratite i preostali program XV. dana iberskih jezika i kultura.