OBJAVLJEN JE JAVNI POZIV ZA DODJELU STIPENDIJA ZA UČENJE HRVATSKOGA JEZIKA U REPUBLICI HRVATSKOJ ZA AKAD. GOD. 2023./2024.

Prijavite se na natječaj za stipendiju za učenje hrvatskog jezika u Centru za strane jezike Sveučilišta u Zadru

Centar za strane jezike nastavlja s održavanjem tečaja hrvatskog jezika na razinama A1/A2 (zimski i ljetni semestar) i B1 (ljetni semestar) u akademskoj godini 2023./2024. Svi zainteresirani na tečaj se mogu upisati samostalno ili kao stipendisti Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske.

S ciljem učenja hrvatskog jezika, upoznavanja hrvatske kulture i očuvanja nacionalnog identiteta, promicanja zajedništva i suradnje kao i povratka iseljenih Hrvata i njihovih potomaka Središnji državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske objavio je za akademsku godinu 2023./2024. Javni poziv za dodjelu stipendija za učenje hrvatskoga jezika u Republici Hrvatskoj.

Na Javni poziv mogu se prijaviti pripadnici hrvatskoga naroda, njihovi supružnici kao i prijatelji hrvatskoga naroda i Republike Hrvatske koji njeguju hrvatski identitet i promiču hrvatsko kulturno zajedništvo, s navršenih 18 godina života, završenom najmanje srednjom školom te s prebivalištem izvan Republike Hrvatske ili pak s prebivalištem/boravištem u Republici Hrvatskoj ne duljim od tri godine zaključno s danom objave ovog Javnog poziva.

Prijava na Javni poziv se podnosi isključivo u elektroničkom obliku putem e-prijavnog obrasca dostupnog na poveznici  OVDJE. Rok za slanje prijava je 19. lipnja 2023.

EN

The Center for Foreign Languages continues to hold Croatian language courses at levels A1/A2 (winter and spring semester) and B1 (spring semester) in the academic year 2023/2024. Anyone interested in the course can enroll independently or as a scholarship holder of the Central State Office for Croats Abroad.

The Central State Office for Croats Abroad has published the Public call for the Award of Scholarships for Croatian Language Learning for the academic year 2023/2024.

The deadline for the submission of the applications is 30 (thirty) days counting from the day this Public Call was published on the website of the State Office, and it lasts until 19th of June, 2023.

ES

El Centro de Lenguas de la Universidad de Zadar continúa impartiendo Cursos de croata en los niveles A1/A2 (semestre de invierno y verano) y B1 (semestre de verano) en el año académico 2023/2024. Cualquier persona interesada en el curso puede inscribirse de forma independiente o como becario de la Oficina Estatal para croatas fuera de la República de Croacia.

La Oficina Estatal para croatas fuera de la República de Croacia anunció Convocatoria pública por otorgar becas para aprender el idioma croata en la República de Croacia para el año académico 2023/2024.

El plazo para la presentación de la solicitud electrónica es de 30 (treinta) días a partir de la fecha de publicación de la Convocatoria en el sitio web de la Oficina y dura hasta 19 junio de 2023, después de la cual ya no será posible enviar aplicaciones o cargar documentación.